ANASAYFA  ||  HAKKIMIZDA  || İLETİŞİM

Havuz Kimyasallari T.C Sağlık Bakanlığından Onaylı Olmalıdır. Sizler İçin Kaliteyi Ekonomi İle Birleştirdik Fiyatlarımızı indirdik. Sağlık Şakaya Gelmez. İşi Uzmanına Bırakın.

 KLOR GRANÜL % 90
 KLOR SIVI
 KLOR TABLET
 YOSUN ÖNLEYİCİ
 ÇÖKERTİCİ
 PH (-) DÜŞÜRÜCÜ
 PH (+) YÜKSELTİCİ
 PARLATICI SERTLİK GİDERİCİ
 HAVUZ TEMİZLİYİCİLER
 MANTAR ÖNLEYİCİ
 KIŞ BAKIM ÜRÜNLERİ
 FİLİTRE TEMİZLEYİCİ
 EXT. KONSANTRE KLOR
 
 SEZON BAŞLANGICI
 NORMAL SEZON
 SUYUN BAKIMI VE GEREKLERİ
 KIŞLIK BAKIM
 HATIRLATMALAR
 REFERANSLARIMIZ
 SERVİS AĞIMIZ
 YORUMLARINIZ

HAKKIMIZDA

Yüzme havuz kimyasalları ve ekipmanları sektöründe 16 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermekteyiz. havuz kimyasalları ve havuz ekipmanları konusunda güleryüzlü uzman kadromuz yüzlerce yüzme havuzunu kaliteden ödün vermeden sağlıklı bir biçimde kullanıcılarına sunmuş ve aynı kalitede faliyet göstermişdir.

Firmamız her türlü yüzme havuzu, masaj havuzu, şok havuzu, süs havuzu, su spor merkezleri, oteller, kaplıcalar ile çalışmaktadır. Günümüzün son teknolojisini uygulamakta, güvenli ve sorunsuz havuzlar oluşturmaya devam etmektedir.Sağlık yaşamınızda titiz seçimler gerektirir.
Ürünlerimizin tamamı T.C Sağlık Bakanlığı tarafından onaylıdır.

HİZMETLERİMİZ

:: Bütün havuz probleminize 24 saat hizmet vermekteyiz.

:: Sezonluk havuz bakımı

:: Senelik havuz bakımı

:: Sezon başlangıcı havuz açılışı

:: Havuz suyunun şartlandırılması

:: Havuzdaki teknik arızaların giderilmesi

:: Günlük haftalık havuz bakımı ve temizliği

:: Havuz temizliği

:: Hertürlü havuz kimyasalları satışı

:: Havuz suyunun durumu ile ilgili aylık tahlil ve rapor hazırlanması

ÜRÜNLERİMİZ

:: Havuz Kimyasalları
:: Havuz ızgaraları
:: Havuz köşe parçaları
:: Her ebat havuz süpürgeleri
:: Havuz hortumları
:: Havuz valfleri
:: Havuz kum filtreleri
:: Havuz dalgıç pompaları
:: Havuz su altı lambaları
:: Havuz dip süzgeçleri ve Besleme Nozulları

YOSUN ÖNLEYİCİ

Ürün Havuz suyunda dezenfeksiyon amacı ile bakteri
yosun ve mikroorganizma oluşumunu önlemesi için kullanılır.
Şoklama uygulamasında haftada 100m3 lük havuza e 3 LT normal kullanımda ise 100m3 e 1,5 LT kullanılmalıdır.

Yüzey dezenfektanı değildir. HAVUZ BOŞ İKEN İLK KULLANIMDA HAVUZ DUVARLARINA SÜRÜLÜRSE DAHA İYİ SONUÇ VERİR.

İlave edilen miktar havuza giren ve hava koşullarına göre değişebilir.
Önceden oluşmuş yosunları önlemek için şok uygulama yapılmalıdır.
10 KG : 80,00 TL +KDV 20 KG : 140,00 TL + KDV 30 KG : 210,00 TL+ KDV  

 

 0532 645 4003 WhatsApp ile iletişime geç  WhatsApp İletişim Online Satın Al  
 

Yosunlar neden sorunludur?
Yosunlar da tüm diğer su organizmaları gibi havuzun ayrılmaz bir parçasıdır, onların varlığını ya hiç, ya da oldukça büyük bir çaba göstermeden engelleyemezsiniz. Yosun gelişimi az olduğu ya da havuzda dikkat çekici bir üstünlük kurmadığı sürece endişelenmeye gerek yoktur.

Ancak aşırı yosun gelişiminin su üzerinde dramatik bir etkisi vardır: Yosunlar bitkidir ve gün içerisinde oksijen üretirler (ki bu olumlu bir durumdur). Ancak gece saatlerinde bu durum tersine döner ve yosunlar oksijen tüketir. Çok güçlü bir yosun istilası durumunda oksijen içeriği gece saatlerinde tehlikeli ölçüde düşerek bahçe havuzundaki yaşamı tehdit edebilir. Böyle bir durumda havuzun geceleri havalandırılması önerilir.

Yosunlar ışığın etkisiyle (yani gün içerisinde) su bitkilerinde olduğu gibi karbondioksit (CO2) tüketirler. Bu tüketim bazı hallerde suyun pH değerinin (asiditesinin) aşırı yükselerek (pH>9) ortamdaki yaşamı tehdit etmesine yol açar. Yosunlar geceleri tüm diğer bitkiler gibi karbondioksit üretir ve bu da pH değerini düşürür.

Sudaki CO2 miktarı yetersiz kaldığında yosunlar CO2'yi karbonat sertliğinden (KS) çözüp kullanma yeteneğine sahiptir. Bunun sonucunda bu önemli su parametresinde düşüş olur, bu da pH dengesinin bozulmasına yol açar. Artık pH değeri gece saatlerinde düşecek (çoğu zaman yaklaşık 6'lı değerlere), gündüz ise çok yüksek değerlere (10'un üzerinde değerlere) ulaşacaktır ki, bu da havuzdaki tüm canlılar için çok büyük bir sorun demektir.

Not: pH değerinde bir puanlık değişme baz (pH değeri yükseldiğinde) veya asit (pH değeri düştüğünde) miktarında on katlık bir değişim anlamına gelir. İki puanlık bir değişme bu miktarların 100 kat değişmesi, 3 puanlık bir değişme ise 1000 kat değişmesi demektir.

Ve son olarak bakterilerin ölen yosunları bozundururken oksijen tükettiğini de unutmamak gerekir. Bu nedenle yosunlar kendiliğinden ya da aktif mücadele sonucu öldüğünde, su ilaveten havalandırılmalıdır.

Bu süreçler ilk bakışta çok karmaşık gibi görünebilir, ama korkmayın: Eğer adım adım ilerler ve süreçleri tek tek ele alırsanız, bunları anlamak ve kontrol altına almak hiç de zor değildir.

Havuzda hangi yosun türleri bulunur?
Genelde bahçe havuzlarında ortaya çıkan iki yosun grubu vardır:

Havuzun dibinde, kenarlarında, taşların ve bitkilerin üzerinde sabit durumda bulunan ipliksi, yeşil ilâ kahverengimsi renklerde yosunlar. Suda yüzen ve suyun rengini yeşile dönüştüren sakal yosunlar (algler).
Saç yosunları ve sakal yosunları yeşil yosunlar ailesine aittir ve her zaman bol ışıkla besin maddesi fazlalığının bir arada olduğu koşullarda görülürler. Bu nedenle, çoğunlukla güneş ışınımının arttığı ya da çok güçlü olduğu ilkbahar ve yaz mevsimlerinde ortaya çıkarlar.

Burada, yüksek su bitkilerinin gelişimine bağlı zamansal ilişkiler söz konusudur. İlkbaharın başlarında, ışık miktarı arttığında henüz su bitkileri ile beslenme rekabeti yaşanmadığından özellikle sakal yosunları gelişir. Sakal yosunu çiçeklenmesi sona erdikten sonra ikinci kademede yaz başında ve yaz aylarında yüksek su bitkilerinin yanı sıra saç yosunları ortaya çıkar, çünkü bu süreçte havuzun zemini ve su bitkileri daha fazla ışık alır. Bu düzenin işleyişi içerisinde, başta meteorolojik koşullar olmak üzere (soğuk/sıcak ilkbahar), bir çok karşılıklı bağımlılık söz konusu olduğundan, ilgili yosun grubunun mutlaka ortaya çıkması şart değildir.

Bir diğer "yosun türü" de mavi yosun olarak adlandırılan yosun türüdür. Havuzun duvarlarında, zemininde, taşların ve bitkilerin üzerinde (diyatomlarla birlikte) mavi-yeşil veya kahverengimsi, yapışkan tabakalar oluştururlar. Mavi yosunlar aslında yosun değil, ışığı enerji kaynağı olarak kullanan ve hayvan ile bitki arası melez canlılar olan bakterilerdir (siyanobakteriler). Mavi yosunlar su kirliliği çok arttığında ve örn. organik maddeler (yapraklar) çürüyüp bozunduğunda ortaya çıkar.

Bahçe havuzunda ortaya çıkan, örneğin kırmızı yosun gibi diğer yosun türleri daha düşük profilli bir rol oynar ve çoğu zaman bahçe havuzu sahibinin dikkatini bile çekmez.

Yosunların olağanüstü miktarlarda besin maddesini bünyelerine alıp hücrelerinde depoladığını bilmekte yarar vardır. Bir çok yosun türü bu sayede suda ölçülebilen fosfat konsantrasyonunun 100.000 katını, bazıları ise 3,8 milyon katını bünyelerine alıp depolayabilmektedir. Yosunlar bu besin rezervuarını besin maddesi eksikliği durumunda gelişimlerinin engellenmemesi için kullanırlar. Yani bahçe havuzlarının suyunda herhangi bir besin maddesi tespit edilemezken, yosunların hala daha güçlü bir şekilde geliştiği durumlara şaşmamak gerekir.

Havuzdaki yosunlarla nasıl mücadele edilir?
Tabi ki JBL'nin farklı yosun türlerine özel olarak üretilmiş ve yosunlarla başarıyla mücadele eden yosun ilaçları mevcuttur. Ancak: Bu yalnızca kısa süreli bir başarı olur, çünkü yosun ilacı kullanılmasına bağlı olarak ölen yosunlar hücrelerinde depolamış oldukları besinleri salar ve bunlar bir sonraki kuşak yosunlar için besin oluşturur. Bu nedenle daha uzun süreli ve güvenilir bir yosun mücadelesi 3 aşamada gerçekleştirilmelidir:

Yosun ilaçlarının etkisini gösterebilmesi için su stabilize edilmelidir. Yosunlarla hedefe yönelik şekilde mücadele edilmelidir. Başka yosunların gelişmesini önlemek için besin maddeleri bağlanmalıdır.
 

 

HİZMETLERİMİZ  
> Havuz Bakımı
> Havuz Tadilatı
> Yüzme Havuzu Yapımı
> Havuz Kimyasalları
> Havuz Ekipmanları Merhaba Royal Havuz hersene TÜRKİYE GENELİ BAYİİLİK 'LER TÜM TÜRKİYE İSTANBUL Ve KOCAELİ
> Periyodik Bakım havuz kimyasallarınızı kullanıyoruz. VERİLECEKTİR.

Servis  Ağımız Vardır.

> Teknik Destek Devamı için ::TIKLAYINIZ:: BAYİİMİZ OLUN

Servis ağımız için  TIKLAYINIZ

KAMPANYALARI GÖRMEK TIKLAYINIZ

> Suyun Arındırılması

 

   

    
    HAVUZ KİMYASALLARI                                                 HAVUZ EKİPMANLARI

 
    Yosun Önleyici PH Düşürücü Havuz Süpürgesi Havuz Kepçesi
    Klor PH Yükseltici Havuz Fırçası Havuz Suyu Test Kiti
    Çökertici Ayak Dezenfektanı Teleskopik Sap Havuz Merdiveni
    Parlatıcı Klor Tablet Havuz Emiş Hortumu Havuz Lambası

 

 

 

 
  Fatih Sultan Mehmet Cad. No : 203 Bayramoğlu /Darıca/ KOCAELİ
  Copyright © 2000-2010 Havuzkimyasallarim.com Tüm hakları saklıdır.
   havuz kimyasalları     havuz     havuz bakımı     google  iş birliği...